Pozorné hudební tipy 001

Jedna z věcí, které se mi v Belgii (pro změnu) líbí, jsou místní rozhlasové stanice a obzvláště pak hudba, kterou hrají. Zatímco Česko hobluje už čtvrt století (a mnohdy déle) tentýž playlist, kdy Karla střídá Helenka, tu Míša a po něm to rozjede Dalibor, tady jako by dramaturgové rádií při výběru přemýšleli a navíc ještě měli vkus.

Jsem muzikant, takže hudbu poslouchám imrvére. A každé ráno vozím sokolíky do školky. Autem. Toho staršího tam na celé dopoledne sprostě odložím, aby se socializoval a toho mladšího zas odvezu zpátky. A pak tutéž cestu zopakuji ještě jednou. Dvě hodiny denně s belgickými rádii. Jazz, elektronika, etnická hudba… Co jen uši ráčí – poslouchám a zapisuju si za ně to, co mě zaujme. A teď se o své poklady dělím s vámi. Pokud jste nebo někdy budete v Belgii, vězte, že čerpám zejména ze stanic Radio 1, Radio Campus a Musique 3, ale přepínám i jinam.

Příjemný poslech a dejte vědět, která/které se vám líbí nejvíc!

AKTUALIZACE 23.10. Vše krom první písně (našel jsem ji jen na YouTube) jako Spotify playlist.

———

XXYYXX: About You

Charlier/Sourisse: Gangsters (z alba Multiquarium)

Charlier/Sourisse: Aboriginal Reel (keltsky skotačivá dokonalost s didgeridoo (!) z téhož alba)

Goldheart Assembly: Jesus Wheel (z alba Wolves and Thieves)

Sia: Chandelier (z alba 1000 Forms of Fear) – tohle tu ustavičně hrají všechna rádia, takže jsem si jistý, že i v Česku ten song brázdí hitparády. Musel jsem sem tuhle holku dát proto, že ji díky své australské kamarádce hltám už od prvního alba a nedám na ni dopustit.

FaltyDL: Do Me (Bruk Mix)

FKA Twigs: Lights On (z alba LP1, za identifikaci děkuji šťastné náhodě a Liborovi)

Swindle: Summer Fruits (i když ten sled akordů nápadně připomíná Stingovu La Belle Dame Sans Regrets ;-))

Hasna El Becharia: Bouri Bouri Manandabo (roztomilá etnická záležitůstka z Afriky, z alba Djazaïr Johara)

Coldcut: Man In A Garage (z alba Sound Mirrors)

Slow Magic: Waited 4 U (z alba How To Run Away)

Lucrecia Dalt: Glosolalia (z alba Syzygy)

Arandel: In D#1 (z alba In D (Bonus Track Version))

Grasscut: Old Machines (z alba 1 Inch / 1/2 Mile)

Couch: Was Alles Hält (z alba Profane)

Wildlight Feat. Ayla Nereo & The Polish Ambassador: Rise (z alba Hers Was A Thunder)

5 comments
liborkriz
liborkriz

Honzo, tvůj článek přišel jako na zavolanou. Čekání na nové desky (mj. od Röyksopp a Foo Fighters) proložím tím, co z tvého seznamu neznám. Kdybys takhle občas doporučil něco dalšího, vůbec se zlobit nebudu. A šup s tím do jednoho playlistu!

janpmartinek
janpmartinek moderator

@liborkriz Libore, díky moc! Já na playlisty moc nejsem, vlastně jsem nikdy v životě žádný nevytvářel, tohle jsou jen tipy, které se k sobě často ani moc nehodí, spíš poslouchám celá alba, když už se mi něco zalíbí. Jsa staromilcem, nechám vytváření playlistů na libovůli ostatních, aspoň prozatím, a kdyby se požadavky tohoto typu množily, zamyslím se nad tím, slibuju. ;-)

liborkriz
liborkriz

Tím playlistem jsem myslel můj vlastní ;) Čili šup to do Spotify pod název PHT01 = Pozor(né) hudební tipy 01 a... J-E-D-E-M! ;) A nechť se množí!

Trackbacks