Pozorné workflow

Ptávají se mne mí efektivní, čas bláhově plánující kamarádi, zdalipak mohu smysluplně využíti applí hodinky, když už mám Mac, iPhone a iPad a že prý to mé workflow by chtěli vidět.

Vždycky v takových případech antiatkinsonovsky dělám, že vím, co to cizí slovo znamená, pak odpovím “Jo” a dodám, že jim to jednou vysvětlím. No a protože je sobota, kdy se ty rozkošné věcičky mimořádně sejdou pospolu, využívám příležitosti a prokazuji, že to smysl má:

Plánování provádím na papíře. Je to tak nejefektně… nejafekto… nejlepší. Výsledek pak přepíšu na Macu. Do Inboxu posléze v průběhu týdne ukládám další podněty přes cokoli, zejména iPhone (ten na fotce není, bo ji fotí). Review na týdne konci provádím na iPadu, kde se mi historicky zhodnocuje, balancuje a nepodstatné nemilosrdně odstraňuje nejpříjemněji (na základě výsledků pak dochází k plánování, tedy jsme opět na začátku workoloběhu). No a na hodinkách, na těch si ty úkolečky utěšeně odškrtávám. Mezi tím vším tu papír, tu Mac, tu iPad, tu iPhone, tu Watch použiji ku plnění oněch úkolů, což tak nějak, holt stará škola, považuji za to nejdůležitější.

Jasně, dalo by se to dělat jen na tom papíře, ale to by nebyla taková zábava pro hračičku, jako jsem já a kterého by to do druhého týdne unudilo natolik, že by se na to radši vykvajznul. Been there. Many times.

Inu, akcionáři ze mě a mně podobných mají radost.

Rádo se stalo.

2 comments
roxtimeless
roxtimeless

Ohlala, Midori Traveler! V tunajších vodách vec nevídaná :) Aké refills/inserts používaš? Pre mňa je najlepší lightweight a sketchnote, keď som v Prahe tak si vždy zbehnem k DenimHeads, ktorí to v tunajšom priestore ako jediní držia na sklade.

janpmartinek
janpmartinek moderator

@roxtimeless Omlouvám se za opožděnou odpověď; komentář jsem objevil až teď – díky za něj! Používám regular grid a lightweight, plus mám takové ty průhledné destičky na doklady. Samozřejmě vše taky z DenimHeads. :-)