Pozornosti #1

Denně zhltnu, pročtu, prostuduji, přelétnu pohledem a nebo alespoň zaregistruji spoustu článků na webu. Část z nich stojí za pozornost. Ty nejlepší předávám dál. Chcete-li se o nich dozvědět hned po mně, sledujte můj Twitter. Preferujete-li týdenní výběry a poklidné čtení v dávkách, pochutnejte si níže. Dnes 15 odkazů.

 1. Jak jsem si podělal život, když jsem seknul s prací v korporaci a šel si za svým startupovým snem (ENG) Nesmírně poučný a čtivý článek, za jehož sdílení mi poděkovala spousta lidí. Těch, kteří po volné noze pokukují, těch, kteří už vědí, zač je toho loket i těch, kteří (zatím?) dávají přednost bezpečí práce pro někoho jiného.
 2. Jak velký je e-mail? (ENG) Denně si posíláme přes 150 miliard e-mailů. Mají průměrně 75k, takže celkem 14 petabytů. Kolik z toho je spam? 70,7%. Plus spousta dalších informací.
 3. Jaké je bydlet ve střešní nástavbě za 95 milionů dolarů, 1396 stop nad zemí? (ENG) Text a fotografie na téma až legračně přepychového, ale vkusného luxusu. Mezi námi, na samotu u lesa to nemá.
 4. Lockheed oznámili průlom v energii z nukleární fúze (ENG) První reaktory na studenou fúzi by se vešly na náklaďák, ale energie mají na rozdávání po celou dekádu. Tohle může způsobit revoluci. My z ní můžeme jen těžit, ropní magnáti nadšeni nebudou. Za link (jiný, ale objevu se týkající) díky Tomášovi Baránkovi.
 5. Drahá Anno (ENG) Nádherný dopis Mitta Romneyho své ženě, patnáct let bojující – doslova – s roztroušenou sklerózou.
 6. Žít Brno je dokonalá bouře, ne recept na záchranu (CZ) Michal Kašpárek trefně komentuje unikátní úspěch iniciativy Žít Brno v komunálních volbách.
 7. 25 nejnebezpečnějších a nejneobvyklejších cest do školy (ENG) Pětihodinová cesta do nejodlehlejší školy na světě, nezajištěné provazové žebříky, velehory, rozbitý visutý most, jízda po špagátě 400 metrů nad řekou, loďky (kánoe, rafty i nafouknuté duše), lesy, býci… Dobrodružství, co jen račte.
 8. Jak se vyrábějí nejkomplikovanější hodinky na světě (video) Nádherná motivace i nadále nepokukovat po digitálkách od Apple.
 9. Nedáme sa opentať — Prečo odchádzame z denníka SME (SK) Novináři slovenského deníku SME odcházejí, vysvětlují proč a já jim tleskám za jejich integritu.
 10. Stárneš! (ENG) Tahle stránka vám prozradí, jak jste staří s přesností na dny, kolik svíček na svých narozeninových dortech jste už celkem měli, kolikrát vám zabušilo srdce, kolikrát jste se nadechli, co za důležité události a které známé lidi jste zažili, k tomu spoustu dalších zajímavostí a počítadlo rychlosti přibývání lidí na planetě navíc. Nastaveno na mé datum narození, ale vy už si poradíte.
 11. Jak vede sebeopovrhování a sebeuctívání ke lžem (ENG) Každá lež je promarněnou příležitostí být odvážný/á a dojít poznání. Platí to i pro obelhávání sebe sama.
 12. Jak přesvědčit lidi, aby uvěřili něčemu, co si zatím nedokážou představit (ENG) Budoucnost patří společnostem, které inovátorům poskytnou nezbytné nástroje, pomocí nichž lze získat další lidi na stranu té které inovace.
 13. V centrech technologií roste obliba meditačních appek (ENG) Článek obsahuje i typy a odkazy na aplikace pro mobily i web.
 14. Není čas přemýšlet (ENG) Lidé si najdou jakoukoli výmluvu, aby si mohli hrát se svými hračičkami. Vyhýbáme se tak negativním zkušenostem? Ty jsou ale přece součástí každého života. A tím spíš, když budeme pořád koukat na telefon. Za link děkuji Liboru Křížovi.
 15. Začít vnímat sebe bez pohledu na displej (CZ) Aktuální, dnešní článek Lukáše Gregora, který výborně navazuje na ten předchozí. O cestě tam a zase zpět.
  15a. AKTUALIZACE: Hodinu po napsání mi došlo, že Lukáš taky napsal výtečný rozhovor plný skvělých otázek. S mou maličkostí, s prominutím. Najdete jej zde. (CZ)
0 comments